DOPLŇKY STRAVY

 

Kustovnice čínská - goji

Goji kustovnice čínská neboli superovoce


 

Plody rostliny Goji Berry jsou to nejcennější, co příroda nabízí.

V Asii jsou její účinky známé a lidé je využívají dlouhá staletí. Bobule Goji se v poslední době rozšířili také do Evropy, kde sklidily obrovský úspěch. V uspěchané době si čím dál více uvědomujeme, že je třeba dělat něco pro naše zdraví. Plody kustovnice čínské jsou tím nejlepším způsobem, jak tělu dodat potřebné látky ke správnému fungování organismu.

Kustovnice čínská je také nazývána superovocem, protože obsahuje mnohem více vitaminů a potřebných látek, než ostatní ovoce. Plody Goji Berry jsou skvělým antioxidantem. Obsažené antioxidanty zpomalují stárnutí, vitamin A prospívá zraku a vitamin C, kterého je v plodech Goji asi 500 krát více, než v pomerančích, zlepšuje imunitu.

Goji se mimo jiné se řadí mezi adaptogeny. Adaptogeny jsou přírodní látky, které je vhodné konzumovat při zvýšené tělesné zátěži a psychickému vypětí. Plody kustovnice čínské vám pomohou vždy, když se budete cítit unaveni či ve stresu. Pokud máte náročné zaměstnání, ve kterém čelíte fyzickému či psychickému vypětí, užívejte plody Goji Berry pravidelně a již za krátký čas pocítíte její blahodárné účinky.

Plody kustovnice čínské mimo jiné zvyšují obranyschopnost organismu a zvyšují odolnost vůči rakovině. Adaptogeny jsou přírodní látky, které tělu pomáhají v mnoha směrech. Pozitivní účinky Goji Berry zaznamenají také diabetici, lidé trpící závratí, bolestí v kříží či ženy s potížemi při menopauze.  Její příznivé účinky můžeme pozorovat na zlepšení imunity a urychlení regenerace.

Plody kustovnice obsahují celou řadu dalších látek, které příznivě působí proti nespavosti či bolesti hlavy. Obsahují beta karoten, zeaxantin, lutein, xantofyl, lykopen a kryptoxantin. Nesmíme zapomenout také na vitamin B, E, esenciální mastné kyseliny, cyperon betain či solvativon. Plody kustovnice jsou účinným prostředkem pro boj s bakteriemi, plísněmi a mají protizánětlivý účinek. Kustovnice čínská má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. 

Goji obsahuje celou řadu důležitých prvků. Plody kustovnice se mohou pochlubit obsahem 19 aminokyselin, z toho 8 esenciálních. 15% objemu plodů Goji Berry tvoří bílkoviny. Plody Goji dále obsahují obrovské množství minerálních látek a stopových prvků. Nejdeme v nich železo, zinek, měď, vápník, fosfor, selen a germanium. Ve zralých plodech nalezneme až 11 mg železa na 100g bobulí.


Kustovnice velmi pozitivně působí na činnost ledvin a jater. Tím, že uvolňuje energetické blokády přispívá k jejich lepší funkci. Kustovnice je velmi často využívána ke stabilizaci vysokého krevního tlaku. Goji pomáhá tlak snižovat a zlepšuje tvorbu krve. Bobule Goji Berry jsou významným pomocníkem při boji s celou řadou kožních nemocí. Jsou užívány v souvislosti s lupenkou a podobně. Její pozitivní vliv pozorujeme i u osob s problémy se zrakem. Pokud trpíte alergiemi či astmatem, i v tomto ohledu je kustovnice nenahraditelná a dokáže projevy těchto onemocnění do značné míry zmírnit. 

Plody Goji Berry jsou vhodné pro starší osoby, které trpí ztrátou paměti či špatným zrakem. Kustovnice čínská do jisté míry zlepšuje paměť, ale také zrak. Lidé, kteří celý život užívají Goji Berry se dožívají mnohem vyššího průměrného věku. Plody kustovnice čínské pochází z Číny a obyvatelé regionu, ve kterém se rostlina pěstuje, patří k nejdéle žijícím lidem na světě. 

Máte-li problémy s potencí a sexuálním libidem, Goji Vám pomůže. Plody kustovnice čínské obsahují látky, které vyvolávají neutuchající chuť na sex. Díky vysokému obsahu látek, které zlepšují fyzickou vitalitu, si sexuální radovánky užijete o to více. Goji můžete konzumovat ve větším množství, protože se jedná o stoprocentně přírodní látku. Mnoho lidí je užívá ke snížení cholesterolu či léčbě sexuální impotence. Účinky kustovnice čínské jsou opravdu pestré a celá řada ji využívá jako přírodní afrodisiakum.

Bobule Goji Berry jsou velmi chutné a často se konzumují jen tak, bez jakékoliv další přípravy. Nasypte si bobule kustovnice čínské do misky a pojídejte je během sledování televize. Pokud by se vám zdály na konzumaci příliš tvrdé, nechte nasypané na otevřené misce - pohltí vzdušnou vlhkost a změknou. Uvidíte, že vám zachutná natolik, že ji vyměníte za chipsy či slané krekry.

První pozitivní výsledky lze pozorovat již po 2 - 3 dnech užívání. Do 14 dnů pravidelného užívání dochází u 80% uživatelů k alkalizaci a vyčištění krve.

 

Červené plody Goji rostou na trnitých keřích v úrodné půdě himalájských podhůří. V těchto oblastech, kde je kustovnice čínská běžnou součástí stravy, a kde je považována za symbol zdraví, pohody, síly, vytrvalosti, krásy, sexuální potence a touhy, najdeme obyvatelstvo s nejdelší průměrnou délkou života na Zemi.

Goji se konzumují samotné jako mimořádně zdravá svačinka, nebo se přidávají do cereálních směsí a jogurtu. Skvělé je také přidávat goji do ovocných koktejlů a šejků, jejichž základem může být třeba výživné konopné mléko. Čínskou specialitou je příprava čaje z Goji, podobně jako to my děláme s šípky. Goji lze přitom sníst i po vyluhování.

Goji Kustovnice čínská obsahuje:

 • 18 aminokyselin, z nichž 8 je esenciálních,
 • vitamíny - A, C, B1, B2, B3, B6, E,
 • 21 stopových prvků např. železo, měď, sodík, draslík, selen, zinek, mangan, germanium aj.,
 • minerály – vápník, hořčík, fosfor,
 • 8 polysacharidů a 6 monosacharidů,
 • 5 nenasycených mastných kyselin, včetně esenciálních, kyselina linolová, alfa linolenová, beta-sitosterol a další fytosteroly,
 • 5 karotenoidů, beta karoten, zeaxantin, lutein, lykopen, kryptoxantin, xantofyl,
 • množství fenolových pigmentů s antioxidačními vlastnostmi.

Goji Kustovnice čínská pomáhá:

 • likvidovat volné radikály,
 • posilovat imunitu, játra a ledviny,
 • vyživovat krev,
 • zlepšovat zrakovou ostrost,
 • při impotenci,
 • snižovat krevní tlak,
 • zmírňovat projevy lupénky,
 • má afrodiziakální vlastnosti,
 • zlepšovat paměť,
 • dodávat energii.

http://www.kustovnicecinska.cz/lekari-o-goji/

© Všechna práva vyhrazena Orchidea - Bernský salašnický pes a Mainský mývalí kočka

výroba stránek ANTstudio.cz